DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 07:58:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Lov krupne divljači puškom sačmaricom
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov krupne divljači puškom sačmaricom  (Pročitano 16749 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 14, 2018, 08:39:29 »

Obzirom na trenutno stanje u lovstvu, stručnost i edukaciju naših lovaca, doslednost u primeni zakonskih propisa, smatram da je važeće zakonsko rešenje dobro.
Divlja svinja DA, i to isključivo jedinačnim zrnima.
Specijalizovane sačmarice, slug i rifled (ožl***ljenih) cevi su samo bleda zamena karabina osmišljene u cilju prilagodjavanja zakonskim propisima u područijima u kojima je iz raznoraznih razloga na snazi zabrana lova ožl***ljenim cevima.
Pozz...
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 14, 2018, 09:36:46 »

Obzirom na trenutno stanje u lovstvu, stručnost i edukaciju naših lovaca, doslednost u primeni zakonskih propisa, smatram da je važeće zakonsko rešenje dobro.
Divlja svinja DA, i to isključivo jedinačnim zrnima.
Specijalizovane sačmarice, slug i rifled (ožl***ljenih) cevi su samo bleda zamena karabina osmišljene u cilju prilagodjavanja zakonskim propisima u područijima u kojima je iz raznoraznih razloga na snazi zabrana lova ožl***ljenim cevima.
Pozz...
Dobro da se neko setio da konacno PP zabrani zakonom,ako vec neko mora da lovi svinje sacmenom cevi onda naravno jedinacno zrno,jos da se proba kako koje nosi i prema tome i prilagodi lovac svoju pusku.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 14, 2018, 10:07:52 »

Dobro da se neko setio da konacno PP zabrani zakonom,ako vec neko mora da lovi svinje sacmenom cevi onda naravno jedinacno zrno,jos da se proba kako koje nosi i prema tome i prilagodi lovac svoju pusku.

Jos kad bi neko pametan zabranio gold hawk. Dugo lovim, svinje isto i samo jednu sam ulovio sacmaricom i to tudjom. Pamtim pocetke imalo je jedinacnih zrna solidan izbor. Malo bolje osamdesetih, imalo Remingtona preko Univerzala. I dalje mislim da je jedan od boljih jedinaca za svinje. Onda devedesete,sankcije, lovilo se a cim see imalo. Mnogo vojne municije,tzv siljaka i mnogo ranjavanja divljaci i po efektu na divljaci gold hawk me podseca na vojnu municiju pune kosuljice.
Po meni Remington dobar za sve pare. U poluautomatu radi bez greske.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 14, 2018, 10:14:55 »

A kod nas bio jedan od skupljih metaka. A bio je i silver hawk,kod jednog kolege je rasturio cijev.
Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Фебруар 16, 2018, 12:07:19 »

Kod bezbednosti u lovu ima bas mnogo faktora...
Alkohol , adrenalin , zelja za odstrelom ...
Opasnost postoji i kod jednih i kod drugih... Samo pamet u glavi i misao da uvek ima i sledeca nedelja !  hi
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 16, 2018, 08:18:10 »

Ma ja bih zabranio karabine kao u Turskoj i Grckoj,sta ima da se puca na 200,300 500m,lepo vidis divljac,prikrades se na 20-30m,obavezno domaca municija sto rece Svetos HAWK nebitno koji vazno da je Krusik pa udri,kao turci svako pivo Efes,svaki uredjaj Beko,pa posto otvaraju fabrike kod nas a ne mi kod njih verovatno su pametniji,a i lovci be progledali,nema Z8i,R8 Suhl ...
I kerove zabraniti,sta ima da mi laju po lovistu,i da markiraju,raspisati tender za tipske ceke-po mogucstvu betonske,kao Enver Hodza po ABANIJI,pa da vidis lova.
Sačuvana

Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Фебруар 16, 2018, 11:46:41 »

^slažem se kolega...i ove forume zabraniti, ionako se svašta piše, a sve manje pametnog da se pročita.  beach
 drinks
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #22 poslato: Фебруар 16, 2018, 02:09:48 »

^slažem se kolega...i ove forume zabraniti, ionako se svašta piše, a sve manje pametnog da se pročita.  beach
 drinks

I to sto ovaj forum volem,nevolem. drinks
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 16, 2018, 07:44:17 »

I to sto ovaj forum volem,nevolem. drinks
[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=m1VtsqF6hi4