DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 07:04:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Gadjanje Karabinom!  (Pročitano 153083 puta)
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #435 poslato: Октобар 08, 2015, 11:48:43 »

Jedna stvar mi nije jasna, da li je iko od vas pokusao da iz fabrickog karabina ispuca 5 metaka na 100m i da dobije grupu manju od 2,5cm sa fabrickom municijom ,a da ne laze?
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #436 poslato: Октобар 08, 2015, 12:10:28 »

^ Neki od nas jesam, a vetjina nas - niste!  sarcastic

Opet, budu dva i "rupa u rupu", al ne bash u moosh najcheshtje + drugi pokvaru grupu znachajno... Znachi, ova dva 7rm mi deluju mnogo bajkovito... Jedino ako su u meti josh neke npr. 3-4 roope, pa naknadno pobrisane...  Wink

Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
GPK
Gost
« Odgovor #437 poslato: Октобар 08, 2015, 01:47:31 »

Aman ljudu šta vam je.
Nemam ja vtemena da i niste mi vi sve u životu pa da ja toliko vremens posvecujem vama i da toliko Režiram i nameštam.

Ljudi trazili da vide grupu pogodaka ja otisao do podruma pustio 4 metka.

A pogledajte vas i vaše umove napraviste i režiraste rusenje Zgrada bliznakinja u Njuorku.

Jeste slagao sam vas i šta mi možete! Uzeh
 jedan Ekser Mertecar i izumbo one dve rupe sto sam vam predstavio da je 7mm Rem.Mag.
I slomio dršku od metle zašiljio i i izubah one dve rupe što vam predstavih 9,3x74R.

Jeste li sad Zadovoljni?

Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #438 poslato: Октобар 08, 2015, 03:52:07 »

^ Neki od nas jesam, a vetjina nas - niste!  sarcastic

Opet, budu dva i "rupa u rupu", al ne bash u moosh najcheshtje + drugi pokvaru grupu znachajno... Znachi, ova dva 7rm mi deluju mnogo bajkovito... Jedino ako su u meti josh neke npr. 3-4 roope, pa naknadno pobrisane...  Wink

Da je napisao da su u pitanju ruska Mosinka i Artemida pa da jos i pomislim da ja mooguce!
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #439 poslato: Октобар 08, 2015, 06:16:35 »

Jedna stvar mi nije jasna, da li je iko od vas pokusao da iz fabrickog karabina ispuca 5 metaka na 100m i da dobije grupu manju od 2,5cm sa fabrickom municijom ,a da ne laze?

Gore na slici meta upucavanja novog karabina "pravo iz kutije" na 100m posle prethodne grube korekcije na manjoj daljini, 1. proba a onda posle 1MOA korekcije u desno  5kom grupa 22mm. Jeftinija fabrička municija.
U donjem delu slike meta sa probe u fabrici na 50m (što na žalost uz nov Zastavin karabin nikada nećete dobiti) druga marka municije ali takođe jeftina fabrička.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #440 poslato: Октобар 08, 2015, 06:23:29 »

I da napomenem da je na karabinu optika Leupold Vari XII 3-9x50 sa HD končanicom koja pokriva na 100m oko 0.65MOA ili oko 2cm na meti. Sa tanjom končanicom mislim da bi grupa bila za 1/4 do 1/3 uža.
Pozz...
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #441 poslato: Октобар 08, 2015, 07:21:09 »

Gore na slici meta upucavanja novog karabina "pravo iz kutije" na 100m posle prethodne grube korekcije na manjoj daljini, 1. proba a onda posle 1MOA korekcije u desno  5kom grupa 22mm. Jeftinija fabrička municija.
U donjem delu slike meta sa probe u fabrici na 50m (što na žalost uz nov Zastavin karabin nikada nećete dobiti) druga marka municije ali takođe jeftina fabrička.

Pa posle kazu losa Zastava. Svaka cast za majstora. Koja je optika na ovom karabinu?
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #442 poslato: Октобар 08, 2015, 07:24:27 »

Pardon, nisam video da si vec odgovorio za optiku. Jos jednom svaka cast.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #443 poslato: Октобар 08, 2015, 08:17:36 »

Na zalost Svetos nit je Zastava Nit PPU.
Karabin je CZ550 Exclusive Ebony Edition cal. 7x64 sa leupold nosacima i optikom leupold Vari XIIc 3-9x50 a municija sa upucavanja S&B PTS 10,5g dok je fabricka meta pucana sa Geco SP 10,7g.
Mada sam i imao slicne grupe i sa Zastavinim karabinima i PPU mnogo cesce ranije nego zadnjih godina. Mada je moj drugar sa fabrickim Remington 700 varmint 308win  pre par meseci u mom prisustvu sa PPU HPBT otpucao grupu od 5 kom. u 1/3 MOA na 100m, bukvalno jedna prosirena rupa.
Pozz...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #444 poslato: Октобар 08, 2015, 08:53:12 »

Lazem i neznam da pucam a nemam i iz cega ali zato ekserima busim mete extra

Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #445 poslato: Октобар 08, 2015, 09:37:16 »

Na zalost Svetos nit je Zastava Nit PPU.
Karabin je CZ550 Exclusive Ebony Edition cal. 7x64 sa leupold nosacima i optikom leupold Vari XIIc 3-9x50 a municija sa upucavanja S&B PTS 10,5g dok je fabricka meta pucana sa Geco SP 10,7g.
Mada sam i imao slicne grupe i sa Zastavinim karabinima i PPU mnogo cesce ranije nego zadnjih godina. Mada je moj drugar sa fabrickim Remington 700 varmint 308win  pre par meseci u mom prisustvu sa PPU HPBT otpucao grupu od 5 kom. u 1/3 MOA na 100m, bukvalno jedna prosirena rupa.
Pozz...

Ma video sam na donjoj meti da je zbrojovka, a sta bi tek bilo kad bi ti dopao neki Sauer u ruke. To bi bio pravi mus, a ne kao neki ekserdzije...

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #446 poslato: Октобар 09, 2015, 05:56:46 »

Gore na slici meta upucavanja novog karabina "pravo iz kutije" na 100m posle prethodne grube korekcije na manjoj daljini, 1. proba a onda posle 1MOA korekcije u desno  5kom grupa 22mm. Jeftinija fabrička municija.

Jel bese dimenzija narandzastog kvadrata na meti 5x5 cm?
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #447 poslato: Октобар 09, 2015, 06:53:34 »

Stranice narandzastog kvadrata, u stvari romba posto se meta tako postavlja su 38x38mm.
Spoljni precnik grupe 29mm minus kalibar 7mm dobija se grupa od 22mm od centr do centra dva naj udaljenija pogodka.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #448 poslato: Октобар 10, 2015, 08:45:44 »

Na slici mete koju je Goran postavio su po dva pogotka sa dva kalibra, što još uvek ne predstavlja grupu jer za grupu treba i treći pogodak koji obično što kaže Šeki pokvari rezultat, tj. napravi odstupanja. Da ne raspravljamo više o prečniku rupa od 7mm RM na meti, koje najviše zavise od brzine i oblika zrna, jer zrno sa tupim vrhom i većom brzinom napravi i "opseče" pravilnu rupu na meti, dok sporije ili zrno sa špicastijim vrhom napravi manju rupu na meti, odnosno skoro da samo pocepa. Koliki je prečnik belog kruga koji se koristi u streljanama? Ovakve pogotke ne smatram nemogućim jer ih je samo dva, a za grupu je kao što znamo potrebno minimum tri. smile Svaka čast za rezultat sa Zbrojom. Ogroman sam ljubitelj ovog proizvođača, ali da ne ispadne da preterano hvalim Čehinjice (Zbrojovku), ovo je normalan rezultat za dobrog strelca, ostalu opremu, i odličnu pušku! Još jednom sve čestitke i pozz! laugh hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Gilovac89
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #449 poslato: Мај 05, 2016, 12:19:12 »

Na slici mete koju je Goran postavio su po dva pogotka sa dva kalibra, što još uvek ne predstavlja grupu jer za grupu treba i treći pogodak koji obično što kaže Šeki pokvari rezultat, tj. napravi odstupanja. Da ne raspravljamo više o prečniku rupa od 7mm RM na meti, koje najviše zavise od brzine i oblika zrna, jer zrno sa tupim vrhom i većom brzinom napravi i "opseče" pravilnu rupu na meti, dok sporije ili zrno sa špicastijim vrhom napravi manju rupu na meti, odnosno skoro da samo pocepa. Koliki je prečnik belog kruga koji se koristi u streljanama? Ovakve pogotke ne smatram nemogućim jer ih je samo dva, a za grupu je kao što znamo potrebno minimum tri. smile Svaka čast za rezultat sa Zbrojom. Ogroman sam ljubitelj ovog proizvođača, ali da ne ispadne da preterano hvalim Čehinjice (Zbrojovku), ovo je normalan rezultat za dobrog strelca, ostalu opremu, i odličnu pušku! Još jednom sve čestitke i pozz! laugh hi
U Crnoj Gori, rekord na lovačkom gađanju je postavio dječak od 16 godina sa Češkom Zbrojovkom u kalibru .308 win 100 od 100 . Meta divlja svinja, ležeći stav po 5 metaka na 100m i 200m.
Sačuvana

Dobar pogled
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: