DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161771 poruka u 7324 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 10, 2020, 02:53:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Gadjanje Karabinom!  (Pročitano 162077 puta)
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #420 poslato: Октобар 06, 2015, 01:19:46 »

Hahahah biggrin

Jedinu razliku koju sam ja zapazio kod PPU zrna je da u dve divljaci iste kategorije i vrste sa istom municijom iz istog pakovanja PPU zrno ne odradi indentično isti posao u istu zonu pogodka.
Jedna divljač pada kao da je grom udario druga na istoj daljini u istoj zoni + - Levo Desno Gore Dole 1-2cm pogodak i ne manifestuje nastavlja u hodu ili begu 50-100m i pada.

Kod Norme koju sam zaista dugo koristio to nisam zapazio i kod RWS municijr odnosno njihovih Zrna do zakvog iskustba jos nidam dosao.
Svako njihovo zrno na istoj divljaci iste konstitucije tela i mase na istoj udaljenosti pravi isti učinak.

Pa dobro, teško da PPU baš može da se poredi sa Normom, RWS-om itd, ali koliko mogu da vidim, i iz Vaše priče i drugih slučajeva, ima zadovoljavajuću preciznost, i učinak na cilju, a takođe je i jako bitno da budu što manja variranja odo serije do serije, što može da bude diskutabilno... zaključak je PPU dobar i zadovoljava neke redovne uslove, ali nije baš na nivou neke vrhunske municje. Ako je onaj rezultatsa slike na 100m, to je odlično, još da je bio jedan pogodak zbog grupe od 3 komada, to bi bilo super, ispod MOA. drinks smile
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
GPK
Gost
« Odgovor #421 poslato: Октобар 06, 2015, 03:09:26 »

Hahahah biggrin

Pa dobro, teško da PPU baš može da se poredi sa Normom, RWS-om itd, ali koliko mogu da vidim, i iz Vaše priče i drugih slučajeva, ima zadovoljavajuću preciznost, i učinak na cilju, a takođe je i jako bitno da budu što manja variranja odo serije do serije, što može da bude diskutabilno... zaključak je PPU dobar i zadovoljava neke redovne uslove, ali nije baš na nivou neke vrhunske municje. Ako je onaj rezultatsa slike na 100m, to je odlično, još da je bio jedan pogodak zbog grupe od 3 komada, to bi bilo super, ispod MOA. drinks smile

Odvući ce mo temu u drugom pravcu.

Teiruske Šanse nema da je RWS i NORMA 4(slovima ČETRI ) PUTA Bolji od Prvog Partizana iz Užica PPU.
JA PPU 7mm Rem.Mag. platim 33Cfr 20kom a RWS i Normu oko 4,50Cfr po komadu između 90 i 100Cfr za 20 kom.
Posedujem karabun SAUER 90 i cal.7mm Tem.Mag.kod koga je zatvarač od nerđajućeg čelika i cev tvrdo Hromirana a i ja nakon svakog ispaljenog metka karabin detaljno očistim tako da živina kapisla na PPU metku mi apsolutno ne smeta.

Možemo pomenuti i Blaser karabinsku municuju koja apsolutno ima naj jaču udarnu energiju zrna u poteđenju istih kalibara zrns u istoj gramaži.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #422 poslato: Октобар 06, 2015, 03:34:41 »

Odvući ce mo temu u drugom pravcu.

Teiruske Šanse nema da je RWS i NORMA 4(slovima ČETRI ) PUTA Bolji od Prvog Partizana iz Užica PPU.
JA PPU 7mm Rem.Mag. platim 33Cfr 20kom a RWS i Normu oko 4,50Cfr po komadu između 90 i 100Cfr za 20 kom.
Posedujem karabun SAUER 90 i cal.7mm Tem.Mag.kod koga je zatvarač od nerđajućeg čelika i cev tvrdo Hromirana a i ja nakon svakog ispaljenog metka karabin detaljno očistim tako da živina kapisla na PPU metku mi apsolutno ne smeta.

Možemo pomenuti i Blaser karabinsku municuju koja apsolutno ima naj jaču udarnu energiju zrna u poteđenju istih kalibara zrns u istoj gramaži.

Kolega,odakle ti ideja da lovacka karabinska municija PPU ima zivine kapisle. Nesto si pomesao. To je bilo ranije dok si koristio vojnu municiju za M77. Tih kapisli nema na municiji za lov.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #423 poslato: Октобар 06, 2015, 03:41:45 »

U majkumu pa i ja jos uvek koristim vojnu municuju!
Samo molimteočes mi reci koja vojsla i gde koristi
.22-250 Rem.
.308 Norm.Mag
 6,5x55SE
 6,5x57R
 7mm Rem.Mag.
 8x57js
 9.3x62
 9,3x74R
Ponestalo mi je zalihe pa da je osvežim
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #424 poslato: Октобар 06, 2015, 03:47:39 »

Jedinu razliku koju sam ja zapazio kod PPU zrna je da u dve divljaci iste kategorije i vrste sa istom municijom iz istog pakovanja PPU zrno ne odradi indentično isti posao u istu zonu pogodka.
Jedna divljač pada kao da je grom udario druga na istoj daljini u istoj zoni + - Levo Desno Gore Dole 1-2cm pogodak i ne manifestuje nastavlja u hodu ili begu 50-100m i pada.

Kod Norme koju sam zaista dugo koristio to nisam zapazio i kod RWS municijr odnosno njihovih Zrna do zakvog iskustba jos nidam dosao.
Svako njihovo zrno na istoj divljaci iste konstitucije tela i mase na istoj udaljenosti pravi isti učinak.

Kolega ne postoje dva identicna pogotka da bi mogao porediti i videti ima li razlike.
To sto ti pricas da mozez da poredis i razlikujes municiju obesi macku o rep. Kad dodjes u Srbiju javi se i reci koju si municiju do sada koristio, istu nabavljam i idemo na streliste da je testiramo. Ja punim karabin, a ti pucas i ako pogodis sa kojom si municijom pucao ja tebi 100 evrica, a ako promasis proizvodjaca ti meni parice i idemo zajedno sa ostalim drugarima na klopu i pice. Ti biraj sudiju.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #425 poslato: Октобар 06, 2015, 03:59:55 »

Da pretpostAvimo stvar:

Krilaš, nemoj zameriti, ali zadržaću pravo da sujmam u ovo što se vidi na ovu fotq!  hi

Rezultat deluje SPEKTAQLARAN, NEVEROVATAN, NESTVARAN, samo zbog toga kažem ovo prethodno...  drinks

Seki,
uvelicaj sliku da pogodci od sadmice budu 7mm i posle izmeri rupe od 9,3. Nesto se ne uklapa.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #426 poslato: Октобар 06, 2015, 06:22:58 »

Sauer 90 cal 7mm Rem.Mag 100m

i isti karabin isti kalibar ista municija na 150m

ovaj treci sam ja malo zeznuo ali je i on dobar
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #427 poslato: Октобар 06, 2015, 06:32:30 »

Kolega ne postoje dva identicna pogotka da bi mogao porediti i videti ima li razlike.
To sto ti pricas da mozez da poredis i razlikujes municiju obesi macku o rep. Kad dodjes u Srbiju javi se i reci koju si municiju do sada koristio, istu nabavljam i idemo na streliste da je testiramo. Ja punim karabin, a ti pucas i ako pogodis sa kojom si municijom pucao ja tebi 100 evrica, a ako promasis proizvodjaca ti meni parice i idemo zajedno sa ostalim drugarima na klopu i pice. Ti biraj sudiju.
Dobar pogled
Kos

Ja nisam rekao da se metak moze razlikovati sa ucinkom na Papiru!
Za papir se trazi preciznost i sto bolja grupa!
Za lov se trazi sto bolja penetracija sto veci izazvani sok i sto vece krvarenje!

Kos zar ti nisi do sada shvatio da te je Za***avam od samog pocetka!

Titi sam ja Lovac!
Niti pucam Trap!
Ne posedujem ni Lovacko Oruzije!
Niti bilo sta od Toga oko cega se ti mlatis vec danima!
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #428 poslato: Октобар 06, 2015, 07:31:45 »

Sauer 90 cal 7mm Rem.Mag 100m

i isti karabin isti kalibar ista municija na 150m

ovaj treci sam ja malo zeznuo ali je i on dobar

Jesi li nisanio kad si ovako rasuo  pogodke? Mora da je bez optike. Ako je ovo Sauer sa Swarovski optikom ja sam razocaran. Pa ovo moze svaka Zastava- Kragujevac,optika -Markovac.
Dobar pogled
Kos

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #429 poslato: Октобар 06, 2015, 07:34:28 »

Svetos, ne nasedaj na provokacije nashe Jasne Shekaritj!

GPK, mozemo li te zvati Jasna?  give_rose
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
GPK
Gost
« Odgovor #430 poslato: Октобар 06, 2015, 08:05:36 »

Ma zovi kako oces!
Niti sam lovac niti Imam oruzije niti znam da pucam!
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #431 poslato: Октобар 07, 2015, 11:15:50 »

Sigurno nisu RWS i Norma četiri puta bolji od PPU, ali da jesu- jesu sigurno, koliko- ne ulazim u to. hi Detaljno čišćenje je dobro za životni vek oružja, zbog čega ga ja primenjujem posle svakog pucanja, ali mislim da je došlo do neke zabune. smile Kolega Gorane, koliko ja znam, PPU, kao ni drugi proizvođači lovačke municije ne koriste korozivne kapisle sa živinim fulminatom u proizvodnji (što onda treba da je onda naglašeno na pakovanju), jer se razlikuju vojne i lovačke cevi po izdržljivosti i preciznosti. A i PPU ne proizvodi u svojoj paleti municiju kalibra .308 Norma Magnum, koji ste naveli. Ne vidim potrebu za ovakvim opkladama i slično jer nemaju svrhe... rekao sam za slike, ako je stvarno kao sa datih podataka, rezultat je odličan i svaka čast, u druge detalje ne želim da ulazim oko tačnosti podataka sa slike. A što reče kolega Svetos, rupe od 7mm jesu nesrazmerno male u odnosu na belu nalepnici i rupe od 9.3x74R.
Nesumnjivo se ne može pogoditi kojom je municijom pucano, ali da postoje razlike među municijom, postoje, i ogledaju se u učinku, energiji, brzini, obliku zrna, brzini i sagorevanju baruta i tako dalje. smile Kada se navikne i upuca na jednu municiju puška, ne treba stalno menjati gramaže i brzine, pa rezultat neće izostati... a o proizvođaču treba da odluči vlasnik po svom iskustvu, ukusu, a Boga mi i džepu (RWSa smatram za jednim od najboljih proizvođača municije). biggrin Pozdrav drugari! drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
GPK
Gost
« Odgovor #432 poslato: Октобар 08, 2015, 05:53:44 »

Nemam razloga laga ti vas niti bi imao koristi niti štete!
Nisam došao ovde sprdati se sa bilo kom niti sa bilo cim.

Dosao sam 2007 iskljucivo na javni pozi koji je upučen svima od gospodina  Trifunovića
"HAJDE DA UNAPREDIMO LOVSTVO U SRBIJI"

Dada sam znao kao i danas da to neče ići tajo lako muka je to jer 50% ima onih koji nemaju uslova i mogoćnosti a 30% je onih kojima to takvo finansisko stsnje odgovsra!

P.S. za .308 Norma Magnum nisam ni rekao da ga proizvodi PPU proizvodi ha damo i iskljicivo Norma.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #433 poslato: Октобар 08, 2015, 08:35:30 »

U redu Gorane, nisam ja ni rekao ni mislio da nas lažete, jer za to nema razloga. Stavili ste sliku mete koju ste obećali ranije, pa se povela diskusija i rasprava. Oko nekoh stvari se izgleda nismo razumeli (.308 NM), pogrešno sam pročitao Vaš post.
:dinks:
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
panic
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #434 poslato: Октобар 08, 2015, 09:50:12 »

Citajuci zadnje postove ove teme i meni su u prvi mah pale u oci rupe od zrna na pomenutoj meti ali sam razmisljao o sledecem.
Vizuelni efekti : a) sa slikom koju je nemoguce povecati
                  b) slucajem da je ispod obeju grupa pozadina crna
                  c) boja polja mete na jednoj grupi bela, kod druge crna
                  c) mogucom dijametralnom razlikom konstrukcije zrna
                  d) prilicne razlike u brzini dva kalibra
                  e) razlicitim "naponom" papira ili kartona mete
                  f) nepoznavanjem nacina na koji je meta oslonjena

Moje misljenje je da  ne bih sumnjao u verodostojnost precnika ovako prikazanih rupa dva pomenuta kalibra.
  Sto se tice teme, izvanredna je kolekcija oruzja kolege GPK i jednostavno njegova. Sve ostalo o municiji, grupi, pogodcima, babi i ustipcima je stvar svacijeg i licnog forumskog i forumaskog raspolozenja te razmisljanja srcem ili glavom. Licno bih voleo da imam deo ovakvog arsenala ali zadovoljan sam i ovim sto imam, svako se prositre koliko je dug, delimicno zakonske i proceduralne mogucnosti dozvoljavaju ali zelja je valjda polaziste za svaki uspeh, racunam da je nas kolega GPK uspeo.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: